Skulptur diskuskastaren

Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren
Skulptur diskuskastaren

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, 1900-tal, "Diskuskastaren el. Diskobolos" efter Myron, patinerad brons, på marmorsockel, bär signatur, total höjd ca 38 cm

Marmorsockel med kantnagg

861528

2021-01-04