Savonette 14K 1910-tal

Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal
Savonette 14K 1910-tal

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SAVONETTE, 14K, 1910-tal, manuellt urverk, rödguld, mineralglas, inre lock 14K, serie nr. 330 9009/2, diam ca 34 mm, vikt ca 28.3 g

Åldersrelaterat slitage. Skadat glas med spricka. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

861537

2021-01-17