Orator Savonette 18K 1920-tal

Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal
Orator Savonette 18K 1920-tal

Såld för:

7 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ORATOR, savonette, 18K, 1920-tal, manuellt urverk, rödguld, mineralglas, inre lock i metall, serie nr. 28077, diam ca 50.5 mm, vikt ca 90.5 g

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

861590

2021-01-17