Gunnar Lampa, Utsikt över Gamla Stan
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GUNNAR LAMPA (1873-1952), Utsikt över Gamla Stan, Saltsjön, Stockholm, signerad och daterad Gunnar Lampa 1920. Olja på duk, 65 x 81 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2006, katalognr 2349
Färgbortfall, enstaka rispor
861634
2021-01-04