Gunnar Lampa, Utsikt över Gamla Stan

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GUNNAR LAMPA (1873-1952), Utsikt över Gamla Stan, Saltsjön, Stockholm, signerad och daterad Gunnar Lampa 1920. Olja på duk, 65 x 81 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2006, katalognr 2349

Färgbortfall, enstaka rispor

861634

2021-01-04