Resegarderob

Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob
Resegarderob

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RESEGARDEROB, omkring 1900, lådor, klädhängare, stomme i trä, klädd i skinn samt med läderhandtag och detaljer i mässing,nyckel saknas, höjd ca 150 samt 70x54 cm

Proveniens: Skall enligt uppgift ha tillhört författarinnnan och konstnären Amelie Posse (1884-1957)

Nyckel saknas, bruks och ålderrelaterat slitage, övermålade detaljer

861676

2021-01-11