Resegarderob
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RESEGARDEROB, omkring 1900, lådor, klädhängare, stomme i trä, klädd i skinn samt med läderhandtag och detaljer i mässing,nyckel saknas, höjd ca 150 samt 70x54 cm
Proveniens: Skall enligt uppgift ha tillhört författarinnnan och konstnären Amelie Posse (1884-1957)
Nyckel saknas, bruks och ålderrelaterat slitage, övermålade detaljer
861676
2021-01-11