Gallerskål Kina 1800-tal

Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal
Gallerskål Kina 1800-tal

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GALLERSKÅL, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor i underglasyrblått, höjd ca 9, längd 25 cm

Fotringen med smärre nagg, mindre tillverkningssprickor

861687

2021-01-09