Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Såld för:

7 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TALLRIKAR, 13 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm

Nagg, sprickor, några med lagningar

861691

2021-01-09