Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), David Bowie som "The Thin White Duke", Los Angeles, 9 Februari 1976, "Station to Station Tour´´, signerad Ed Finnell, numrerad 9/50, analogt (darkroom made) silvergelatin fotografi, ilford multigrade v rc-papper, ca 50,8x40,6 cm

Oramat blad

861715

2021-01-15