Alexander Calder Le Poisson pas Ancré

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): ´Pyramides´, ur ´de la mémoire élémentaire´, 1976, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 51/100, etikett baktill från Galleri Östermalm, ca 52 x 72 cm

Ej examinerad ur ram

861757

2021-01-14