Alexander Calder Le Poisson pas Ancré
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): ´Pyramides´, ur ´de la mémoire élémentaire´, 1976, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 51/100, etikett baktill från Galleri Östermalm, ca 52 x 72 cm
Ej examinerad ur ram
861757
2021-01-14