Assietter Kina 1800-tal

Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal

Såld för:

6 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASSIETTER, 6 st., porslin, Kina, 1800-tal, Mingstil, dekor i underglasyrblått, botten med stämpel, diameter ca 19 cm

Nagg

861769

2021-01-09