Skålfat och uppläggningsfat Kina 1700-tal

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, UPPLÄGGNINGSFAT, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd ca 30-32 cm

Skålfatet med genomgående lagning, uppläggningsfatet emd större nagg

861777

2021-01-09