Chiffonjé sengustaviansk

Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk

Såld för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

CHIFFONJÉ, sengustaviansk, omkring år 1800, beslag i mässing, betsat trä, 3 lådor, klaff med bakomvarande inredning, höjd ca 116, 110x52 cm

Bruksslitage, torrspricka, fanérskador, list på ben har fallit bort- denna medföljer, inredningens lådor med slitage, en knopp saknas, inredning med kärvande lås

861897

2021-01-07