Tapio Wirkkala vaser 3307 och 3311

Klubbat för:

90 EUR

Utropspris

200 EUR

TAPIO WIRKKLA, två vaser, signerad Tapio Wirkkala - 3311 och -3307, klart- och gråtonat glas blåst i form, delvis matterat glas, sent 1960-tal, höjd 18-19 cm

861929

2021-01-07