Berndt Friberg skålar vas

Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas
Berndt Friberg skålar vas

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 dlr, 2 st skålar samt vas, Gustavsberg årsbokstäver P och N samt 1978, stengods, aniaraglasyr, signerad Friberg Gustavsberg studio, H ca 9 cm, diam ca 12 cm

Nagg på vasens fot

861931

2021-01-14