Berndt Friberg skålar vas
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 dlr, 2 st skålar samt vas, Gustavsberg årsbokstäver P och N samt 1978, stengods, aniaraglasyr, signerad Friberg Gustavsberg studio, H ca 9 cm, diam ca 12 cm
Nagg på vasens fot
861931
2021-01-14