Skrivbordsstol, 1800-talets första hälft,

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKRIVBORDSSTOL, stockholmsarbete i Karl Johan, fanerad med mahogny, hjulhylsor och trissor i mässing, klädd i mörkrött skinn med tenlikor, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, ställvisa lagningar och skador

861971

2021-01-09