Skrivbordsstol, 1800-talets första hälft,
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORDSSTOL, stockholmsarbete i Karl Johan, fanerad med mahogny, hjulhylsor och trissor i mässing, klädd i mörkrött skinn med tenlikor, sitthöjd 46 cm
Bruksslitage, ställvisa lagningar och skador
861971
2021-01-09