Hans Bergström, taklampa, Ateljé Lyktan

Såld för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HANS BERGSTRÖM, taklampa, Ateljé Lyktan, 1940-tal, Swedish Modern, stomme av lackerat stål och mässing med dekor av bladranka, höjd 61 cm

Saknar troligen tyg, slitage, gulnad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

861975

2021-01-09