Dekorelement till kakelugn

Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn
Dekorelement till kakelugn

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEKORELEMENT, 1800-tal, krön till kakelugn, glaserat lergods, reliefdekor i renässansstil, stämplad på undersida, ca 70X20 cm

Flertal glasyrskador, nagg och bortfall av lergods

861994

2021-01-07