Bankettsoffa gustavianskt lindomearbete

Såld för:

7 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

BANKETTSOFFA , gustavianskt lindomearbete, träskuren dekor, förgylld, dekor av bandfläta, volutformade armlän. hörnfleuronger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd ca 44, längd 200 cm

Förkortad, renoverad, förgyllning med slitage

862031

2021-01-09