Skaldjursskål

Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål
Skaldjursskål

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 800 SEK

SKALDJURSSKÅL, med slevar 2 st, silver samt kristall, en slev delvis i mässing, minervastämplar, 1920/30-tal, skål med slipad dekor, höjd skål ca 9, diameter 20 cm, slevarnas längd ca 22 cm, etui medföljer

Bruksslitage

862136

2021-01-12