Vägglampa taklampa
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMATURER, 2 st, vägglampa, Josef Frank, modell 2389, Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm, samt takarmatur och en mässing, 1900-talets mitt,
Takarmaturen har enligt uppgift hängt på Grand Hotell, Stockholm
Bruksslitage, bucklor
862186
2021-01-12