Vägglampa taklampa

Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa
Vägglampa taklampa

Såld för:

5 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMATURER, 2 st, vägglampa, Josef Frank, modell 2389, Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm, samt takarmatur och en mässing, 1900-talets mitt,

Takarmaturen har enligt uppgift hängt på Grand Hotell, Stockholm

Bruksslitage, bucklor

862186

2021-01-12