Böneklocka
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖNEKLOCKA, Tibet, 1900-talets första hälft, brons, ställning i bambu och trä, rep samt skinn, rester efter bemålning, höjd ca 40, bredd 33 samt djup 13 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
862238
2021-01-12