Böneklocka

Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka
Böneklocka

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖNEKLOCKA, Tibet, 1900-talets första hälft, brons, ställning i bambu och trä, rep samt skinn, rester efter bemålning, höjd ca 40, bredd 33 samt djup 13 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

862238

2021-01-12