Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Såld för:

Osåld

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, i form av häst med vagn, titulerad "Fullblod" av R Matsson, 1900-talets första hälft, skuren i trä med detaljer i skinn och metall, höjd ca 23, längd 52 cm

Hästens ena ben av, hjulen trasiga, möjligen ej komplett, slitage

862243

2021-01-12