Silverljusstakar, Finland 1800-tal,

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, sengustavianska, Fredrikshamn, Finland, 1800-talets första hälft, skaft med kannelerad dekor, kvadratisk fotplatta på fötter med kulform, kontrollstämplar, höjd ca 17 cm, totalvikt ca 291 g

862278

2021-01-09