Dragkista
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRAGKISTA, sengustaviansk, omkring 1800, två delar, överdel med skiva i trä, fanérad i mahogny, underdel med beslag av mässing, svarvade ben, höjd ca 128, 136x56 cm.
Skador i fällbarskiva, lagning, enstaka del till ett beslag saknas, slitage.
862301
2021-01-09