Dragkista

Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DRAGKISTA, sengustaviansk, omkring 1800, två delar, överdel med skiva i trä, fanérad i mahogny, underdel med beslag av mässing, svarvade ben, höjd ca 128, 136x56 cm.

Skador i fällbarskiva, lagning, enstaka del till ett beslag saknas, slitage.

862301

2021-01-09