Böcker

Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÖCKER (11) konsthantverk, Albert Löfgren, Stockholms kanngjutareskrå, del I-II, W G Tomson, A history of tapestry, London 1930, Vivi Sylwan, Svenska ryor, Stockholm 1934, Gustavianska bilder, Ett album av bröderna Martin, Stockholm 1954, utgiven i 150 exemplar varav detta är nr 18, Rolf Söderberg, Den svenska konsten under 1900-talet, Stockholm 1955, Pehr Lugn, Egypten i fynd och forskning, Stockholm 1923, Georg Nordensvan, Svensk konst och svenska konstnärer i 19 de århundradet, Del 1, Stockholm 1925, Fritz von Dardel, Dagboksanteckningar, I-IV i 3 volymer, flertalet samtida halvfanska band

Varierande slitage, ej genomgångna

862323

2021-01-09