Alf Wallander kaffeservis

Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis
Alf Wallander kaffeservis

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALF WALLANDER, kaffeservis, 14 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, gul glasyr. 8 kaffekoppar med fat, sockelskål med hänklar och lock, gräddkanna samt kaffekanna med lock, 3 extra kaffefat, Kannans höjd 20 cm.

Kannor med stora glasyrbortfall och repor, mindre slitage och repor

862329

2021-01-09