Teservis Kina
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TESERVIS, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, bestående av 6 tekoppar med lock samt kanna, höjd ca 8-13 cm, medföljer 2 st små vaser kina
Nagg, en kopp samt kanna med äldre lagning
862417
2021-01-14