Väggur
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄGGUR, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, och förgyllt trä, urtavlan märkt Rob Engström, Stockholm dekor i form av bl a rosor träskuren samt blankförgylld och belagd med slagmetall, höjd ca 50 cm
Bruksslitage, ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen. uppdragsnyckel medföljer
862502
2021-01-13