Saltstol troligen Ryssland 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALTSTOL, silver, otydliga stämplar, troligen Ryssland, 1800-tal, stolsrygg med genombruten dekor, sits med uppfällbart lock, höjd ca 80 mm, vikt ca 52.4 g

Senare Polska stämplar (1920-1963).

862523

2021-01-10