Edition Luxe Luktdosa Silver Nils Dahlin Lund 1874
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LUKTDOSA, silver, Nils Dahlin, Lund, 1874, i form av hänge, delvis förgylld, dekor med bladverk och Davidsstjärna, invändigt blomformat gallerverk, diam ca 29 mm, höjd ca 40 mm inkl ögla, vikt ca 10.6 g
Åldersrelaterat slitage. Invändig gravyr.
862620
2021-03-28