Fat samt bäggare silver

Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver
Fat samt bäggare silver

Klubbat för:

500 SEK

1 000 SEK

FAT, BÄGARE, silver, fat/ coaster i silver och bakelit, efter Carl Milles "Vindarnas lek", GAB, Stockholm, 1947, diameter ca 12, bägare, silver (vikt ca 52 g), 1800-tal, höjd ca 7 cm

Bruksslitage, bäggare med gravyr

862683

2021-01-13