Vas samt skål

Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål
Vas samt skål

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, SKÅL, orrefors, omkinrg 1920/30-talet, vasen med etsad dekor av kvinnofigur, fot i svartfärgat glas, signerad Lindstrand 1484, B.G. A.R, skålen med monoramsignatur GW 109, höjd på vas ca 27, diameter 15, skålen ca 10, diameter 33

Bruksslitage

862740

2021-01-13