Vas samt skål
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, SKÅL, orrefors, omkinrg 1920/30-talet, vasen med etsad dekor av kvinnofigur, fot i svartfärgat glas, signerad Lindstrand 1484, B.G. A.R, skålen med monoramsignatur GW 109, höjd på vas ca 27, diameter 15, skålen ca 10, diameter 33
Bruksslitage
862740
2021-01-13