Porslin kina och Japan
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORSLIN, 13 dlr, Kina samt Japan, 18/1900-tal, bestående av 3 mindre skålar, 1 mindre skål på fot, omkring 1800-talet, 2 krus, 2 vaser, 1 skedar, 2 skålar, omkring tidigt 1900-tal, polykromt bemålad dekor i emaljfärger, varierande mått
Åldersrelaterat slitage, mindre nagg förekommer
862764
2021-01-13