Porslin kina och Japan

Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan
Porslin kina och Japan

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORSLIN, 13 dlr, Kina samt Japan, 18/1900-tal, bestående av 3 mindre skålar, 1 mindre skål på fot, omkring 1800-talet, 2 krus, 2 vaser, 1 skedar, 2 skålar, omkring tidigt 1900-tal, polykromt bemålad dekor i emaljfärger, varierande mått

Åldersrelaterat slitage, mindre nagg förekommer

862764

2021-01-13