Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt av dam, olja på senare dubblerad duk, ca 54x41 cm
PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924
Ingår i temaauktionen Selected antiques
Lagningar och retuscher, krackelyr, skrapmärke i kanten
862779
2021-01-24