Oidentifierad konstnär

Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt av dam, olja på senare dubblerad duk, ca 54x41 cm

PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924

Ingår i temaauktionen Selected antiques

Lagningar och retuscher, krackelyr, skrapmärke i kanten

862779

2021-01-24