Italiensk skola oljemålning

Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning
Italiensk skola oljemålning

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

ITALIENSK SKOLA, 1700-tal, föreställande påve med mitra och kräkla, olja på duk, 63 x 56 cm.
Enligt traditionen föreställande påve Urban VIII omgiven av bin vilka kan symbolisera hans familjevapen ätten Barberini.

Krackeleringar, hål i duken

862947

2021-01-10