Italiensk skola oljemålning
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
ITALIENSK SKOLA, 1700-tal, föreställande påve med mitra och kräkla, olja på duk, 63 x 56 cm.
Enligt traditionen föreställande påve Urban VIII omgiven av bin vilka kan symbolisera hans familjevapen ätten Barberini.
Krackeleringar, hål i duken
862947
2021-01-10