Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Klubbat för:
400 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
PILLIVUYT, ljusstakar, ett par, porslin, vitt glaserat gods, förgylld floral dekor, kolonnformade skaft, kvadratiskt bas, modell no. 644, signerade décor main Paris, höjd ca 13 cm
Zustandsbeschreibung
Fint bruksskick. En bas med stearinrester.
862967
2021-01-23