Pillivuyt Ljusstakar Porslin

Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin
Pillivuyt Ljusstakar Porslin

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

PILLIVUYT, ljusstakar, ett par, porslin, vitt glaserat gods, förgylld floral dekor, kolonnformade skaft, kvadratiskt bas, modell no. 644, signerade décor main Paris, höjd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Fint bruksskick. En bas med stearinrester.

862967

2021-01-23