Ljusstakar tenn 1800-tal

Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal
Ljusstakar tenn 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 2 par, 1830 respektive 1834, tenn, ett par Nils Erik Justelius, Eksjö, höjd ca 10-18 cm

De lägre ljusstakarna med skador och lagningar, det högre paret belagda med bly

863032

2021-01-12