Väggur

Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGUR, sengustavianskt, omkring 1800, träskuren samt förgylld dekor med avtagbart krön, målad urtavla, ca 53 cm, nyckel medföljer

Senare kompletterat urverk, åldersrelaterat slitage med flertalet lagningar, delvis förlorad dekor

863231

2021-01-14