Slevar i silver

Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver
Slevar i silver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SLEVAR, 2 st., silver, varav en stämplad Gustaf Folcker, Stockholm 1815, vridet skaft av horn med dekor av silvertråd, sleven med hamrad dekor, den andra sleven stämplad A.O, 1844 med slev av kokosnöt, längd ca 22-42 cm

Åldersrelaterat slitage

863269

2021-01-14