Vicke Lindstrand vas

Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas
Vicke Lindstrand vas

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, klarglas, 1930-tal, Orrefors, slipad dekor med kvinnofigur "Diana", signerad Lindstrand 1484, gravör Hjerton Rydh, höjd ca 26, diameter 16 cm

Smärre repor

863359

2021-01-17