Sabel
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, stämplad "Weyersberg & co / Solingen", Beck & Söhne Wien, balja i läder med beslag i mässing, baljan monogramstämpad FJ 1 för kejsare Frans Josef den 1:a av Österrike, längd (i balja) ca 93 cm
Slitage, baljan med skador, baljan tejpad, handtag nött
863406
2021-01-14