Berlock kråsnål collierlås hänge

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERLOCK, blå emalj, i form av fisk, KRÅSNÅL, odlad pärla, vit emalj, höjd 6 cm, COLLIERLÅS, dekor med orientpärlor, längd med fästen 2 cm, HÄNGE, i form av kors, höjd inkl ögla 1,5 cm, RING, 18 k guld, med 3 rosenslipade diamanter, total vikt ca 4 g, KORS, förgyllt silver, Stockholm 1860-tal, fasettslipade röda stenar, höjd inkl ögla 4 cm

Fisk med emaljbortfall

863570

2021-01-18