Bestick silver Disa Mgab
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 76 dlr., silver, MGAB, Uppsala 1950/60-tal, modell "Disa", bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 10 smörgåsgafflar, 12 kaffeskedar, 12 moccaskedar samt 6 smörknivar, längd ca 10-21 cm, vikt exkl. knivar 1373 g
Slitage
863584
2021-01-16