Taklampa ateljé Lyktan

Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan
Taklampa ateljé Lyktan

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TAKLAMPA, 1900-talets senare hälft, kupa i opalinglas, stomme och bård i mässing Ateljé Lyktan, höjd ca 140, diameter 51 cm

Bruksslitage

863589

2021-01-16