Matservis Teneriffa Rörstrand
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Teneriffa" (1961-1972), matservis, 57 dlr., porslin, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat, skål, 3 saladièrer samt såsskål, mattallrikens diameter ca 24,5 cm
Smärre slitage, såsskålen med nagg
863788
2021-01-13