Matservis Teneriffa Rörstrand

Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand
Matservis Teneriffa Rörstrand

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Teneriffa" (1961-1972), matservis, 57 dlr., porslin, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat, skål, 3 saladièrer samt såsskål, mattallrikens diameter ca 24,5 cm

Smärre slitage, såsskålen med nagg

863788

2021-01-13