Servis Vinranka Arthur Percy Gefle
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTHUR PERCY, "Vinranka", 60 dlr servis, porslin, Gefle Porslinsfabrik, dekor i flytande blått, bestående av: 3 kannor, 4 bringare, 6 djupa, 2 skålar, 11+12 fat, 8 assietter, 8+4 koppar, 2 sockerskålar med lock
Naggar, sprickor, krackeleringar samt missfärgningar förekommer
863904
2021-01-15