Servis Vinranka Arthur Percy Gefle

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTHUR PERCY, "Vinranka", 60 dlr servis, porslin, Gefle Porslinsfabrik, dekor i flytande blått, bestående av: 3 kannor, 4 bringare, 6 djupa, 2 skålar, 11+12 fat, 8 assietter, 8+4 koppar, 2 sockerskålar med lock

Naggar, sprickor, krackeleringar samt missfärgningar förekommer

863904

2021-01-15